Vzdelávacie projekty

ÚMIKT aktívne a dlhodobo spolupracuje na vzdelávacích projektoch, ktoré stredným školám prinášajú nové moderné vzdelávacie postupy a materiály overené na medzinárodnej úrovni.

Mnoho študentov stredných škôl už s aktivitami ÚMIKT prišlo do kontaktu. Vzdelávacie projekty, na ktorých tím pracovníkov ÚMIKT priebežne pracuje, testuje a vyhodnocuje v spolupráci s viacerými strednými odbornými školami po celom Slovensku i v zahraničí. Ide o projekty, v ktorých hľadáme nové inovatívne formy vyučovania rôznych predmetov, aby študentom pomohli lepšie pochopiť problematiku. Využívame pri tom okrem vhodne napísaných textov aj interaktívne prvky, ako sú videá, rozšírená či virtuálna realita.

Portál vzdelávacích materiálov

Počas viacerých rokov sme v medzinárodnej spolupráci vytvorili množstvo učebníc na rôzne témy z oblasti multimediálnych systémov, drôtových aj bezdrôtových sieťových technológií, komunikačných protokolov či bezpečnosti. Tieto materiály sú vhodné ako pre žiakov stredných škôl, tak aj pre študentov na vysokých školách. Sú k dispozícii vo viacerých jazykových variantoch zadarmo pre všetkých zvedavých študentov.

Interaktívne materiály pre Bc. a Ing. štúdium

V rámci vzdelávacieho projektu KEGA s názvom MonEd sme pripravili vzdelávaciu platformu, kde postupne digitalizujeme a zinteraktívňujeme materiály k vybraným predmetom bakalárskeho a inžinierskeho štúdia. Materiály sú dostupné v slovenskom a anglickom jazyku a postupne sa aktualizujú.

Výstupy ďalších vzdelávacích projektov

Projekt DiT4LL sa zameriava na integráciu najnovších technológií vo vzdelávaní na odborných a vysokých školách, čím podporuje prechod k virtuálnym vzdelávacím prostrediam a zvyšuje motiváciu študentov. V rámci projektu budú vyvinuté nové softvérové nástroje pre učiteľov a pokročilé študijné materiály pre študentov, pričom sa zapojí sedem partnerských inštitúcií zo štyroch krajín EÚ.

Viac o projekte →

Projekt TechPedia sa zameriava na zatraktívnenie a skvalitnenie výučby na technicky orientovaných stredných odborných školách prostredníctvom tvorby moderných výučbových pomôcok v piatich jazykoch. V rámci projektu bude vytvorené široké portfólio elektronických výučbových materiálov dostupných na voľnom výučbovom portáli, pokrývajúcich 20 aktuálnych technických tém, a zorganizovaná medzinárodná Technická olympiáda na overenie efektivity týchto materiálov.